F.A.Q. - FOTO-AS - POZNAŃ

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

.

Z jakich nośników mogę zamówić zdjęcia?

Zdjęcia można zamawiać z nośników analogowych tj.:

 • film kolorowy lub czarno-biały (typ 35 i 120),

 • slajd w rolce lub ramkowany,

 • zdjęcia (za pomocą reprodukcji),

 • negatyw szklany,

nośników cyfrowych tj.:

 • płyty CD, CD-RW, DVD-R, DVD+R, DVD-RW, DVD+RW, DVD-RAM, DVD-ROM,

 • karty pamięci (np.: CF, SD, SD HC, miniSD, microSD, SM, MS, MS PRO, MS Duo, xD),

 • Pen Drive,

 • telefony wyposażone z bluetooth,

 • dysków zewnętrznych,

oraz przesłanych za pomocą internetu

 • jako wiadomości e-mail ze specyfikacją zamówienia (w przypadku małych ilości),

 • używając zakładki Wyślij zdjęcia,

 • wysyłając na FTP (przy większych plikach) w takim przypadku dodatkowo email ze specyfikacją i kontaktem do zamawiającego,
 • przy dużej ilości zdjęć w dużych rozmiarach można wysłać za pomocą strony www.wetransfer.comJakie są terminy wykonania zlecenia przyniesionego do siedziby firmy?

Terminy uzależnione są od ilości pracy w danym dniu. Najkrótszy termin realizacji zlecenia to 1 godzina. Zwykłe zamówienia realizowane są w ciągu 1 dnia.


Jakie są terminy wykonania zlecenia wysłanego przez internet?

Zlecenia na odbitki dostarczone do nas przez stronę internetową do godziny 11, są zazwyczaj do odbioru tego samego dnia po godzinie 16 (zależnie od ilości). Zlecenia dostarczone później gotowe są do odbioru zgodnie z informacją zwrotną wysyłaną e-mailem. W przypadku zleceń na kubki, kalendarze czy fotoobrazy zlecenie jest realizowane po akceptacji przesłanego projektu. Zwykle proses taki trwa 1 - 2 dni robocze (w okresach przedświątecznych może ten okres się zwiększyć do kilku dni). Na zlecenia odpowiadamy podając orientacyjny czas realizacji.Czy wykonują Państwo zdjęcia do dokumentów, czy można wybrać ujęcie i jaki jest termin wykonania?

Wykonujemy zdjęcia do dokumentów takich jak:

 • paszport, dowód osobisty, dyplom, prawo jazdy, legitymacje, wizy;

 • każde inne, których wymiary i wytyczne zostaną nam podane.

W przypadku zdjęć wykonanych na godzinę przed zamknięciem - odbiór tego samego dnia w przeciągu 15 - 20 minut od wybrania jednego z kilku wykonanych ujęć. Przy zdjęciach wykonanych w ciągu ostatniej godziny - odbiór następnego dnia roboczego.  Wybrane ujęcie poddawane jest delikatnemu retuszowi.


Chciałabym zrobić zdjęcie do dyplomu. Czy muszę się jakoś przygotować?

Zdjęcia robione są na białym tle, więc najlepiej do jasnych rzeczy dodać jakiś kolorowy akcent (apaszka, żakiet, itp.). Przez dodanie takich elementów kontrastujących zdjęcie będzie wyglądało atrakcyjniej i ciekawiej. Przy zdjęciach do dyplomu nie ma kryteriów odnoście uczesania, jednakże warto ze sobą zabrać szczotkę lub grzebień, aby na miejscu poprawić fryzurę.


Czy wykonują Państwo zdjęcia paszportowe małym dzieciom?

Oczywiście. Wykonanie takiego zdjęcia nie należy jednak odkładać na ostatnią chwilę, ponieważ niektóre dzieci potrzebują na to więcej czasu. Proponujemy więc, aby do zdjęcia przyjść z wypoczętym dzieckiem. Zdjęcia paszportowe wykonywane są na wprost bez uśmiechu i z zamkniętą buzią. Dlatego też, jeżeli dziecko ma tendencje do otwartej buzi można zabrać ze sobą jakieć łakocie.


Czy mam możliwość wybrania u Państwa zdjęć?

Tak, posiadamy samoobsługowe stanowisko na którym można wybrać zdjęcia które mają być wykonane, ale najlepiej wybrać zdjęcia ze spokojem w domu, tak, aby wszystkie zdjęcia były przemyślane. Jeżeli mają Państwo z tym problem pomożemy wybrać zdjęcia uwzględniając parametry techniczne takie jak ostrość czy jasność.


Czy wszystkie zdjęcia są kadrowane, czy istnieje możliwość pozostawienia ich w całości?


Wszystkie zdjęcia są kadrowane do wybranego przez klienta formatu zapełniając całą powierzchnię zdjęcia (w przypadku zdjęć w stosunku 3:2 i zamówieniu odbitki 10x15 kadrowanie jest zbędne). Na wyraźne życzenie klienta istnieje możliwość zachowania oryginalnej proporcji zdjęcia. W tym przypadku zdjęcie to zostanie uzupełnione białymi paskami w "pustych" miejscach. Każde zdjęcie oprócz proporcji jest kadrowane z każdej krawędzi około 1 mm ze względów technicznych.


Czy zdjęcia z białą ramką są droższe?

Wszystkie zdjęcia bez względu na strukturę czy obramowanie są w takiej samej cenie.


Czy można u Państwa płacić kartą?

Oczywiście. Akceptujemy wszystkie dostępne na rynku karty płatnicze i kredytowe.

.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego